ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας Ανδρών-Γυναικών και συνεχίστηκε της Β Εθνικής κατηγορίας επίσης Ανδρών – Γυναικών.
Η ομάδα Γυναικών του Γ.Σ. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ έχασε με 4-2 από τον Α.Σ. ΠΕΡΑ 2005, με 4-1 από τον ΑΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝ, και με 4-0 από τον ΑΣΕΑ ΚΑΒΑΛΑΣ.
Έτσι, με δυο μόνο νίκες σε όλο το πρωτάθλημα δεν κατάφερε να διατηρηθεί στην Α2 κατηγορία και υποβιβάστηκε στην Β Εθνική.
Αντίθετα, η αντρική ομάδα ισοβάθμισε στην 1η θέση με τον ΑΟ ΠΑΓΩΝΑ αλλά έχοντας χειρότερο συντελεστή (έχασε και στον πρώτο και στο δεύτερο γύρο) τερμάτισε τελικά στη 2η και θα διεκδικήσει την άνοδο στην Α1 κατηγορία στους αγώνες μπαράζ.
Για την Β κατηγορία η αντρική ομάδα του ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΉ έχασε με 4-1 από την ΠΡΟΟΔΟ ΒΟΥΤΣΑ και 4-0 από την ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟ.
Για την ίδια κατηγορία η γυναικεία ομάδα του ΑΡΗ 2006 έχασε με 4-0 από τον ΑΟ ΚΑΡΕΑ και η γυναικεία, επίσης, ομάδα του ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ έχασε με 4-0 από τον ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ και 4-1 από το ΡΟΥΦ 80.