ΘΡΙΛΕΡ ΣΤΗ ΚΟΡΥΦΗ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

Πρωτάθλημα για γερά νεύρα έχουν γίνει οι αναμετρήσεις της Α2 Εθνικής κατηγορίας των Ανδρών, αφού μετά την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου ισοβαθμούν στην πρώτη θέση 3 ομάδες .
Η ομάδα του ΓΣ ΑΡΗ ΒΟΥΛΑΣ κέρδισε με 4-0 τον ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ και έτσι πέρασε στην πρώτη θέση και ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ στην δεύτερη. Στον επόμενο όμως αγώνα ηττήθηκε με 4-3 από τον ΑΟ ΠΑΓΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ ο οποίος όμως προηγούμενα είχε χάσει από την ομάδα του ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ. Έτσι η ολοκλήρωση του πρώτου γύρου βρίσκει τις 3 ομάδες (ΓΣ ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ,ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ και ΑΟ ΠΑΓΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ)να ισοβαθμούν στην πρώτη θέση με όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά στους αγώνες του δεύτερου γύρου.
Για την ίδια εθνική κατηγορία η ομάδα των γυναικών ΓΣ ΑΡΗ ΒΟΥΛΑΣ κέρδισε με 4-3 τον ΑΣ ΠΕΡΑ 05 και έχασε με 4-3 από την πρωτοπόρο ομάδα ΑΣΕΑ ΚΑΒΑΛΑΣ.Ο αγώνας αυτός κράτησε και το ενδιαφέρον όλων των θεατών στο ΣΕΦ αφού η ομάδα του ΑΡΗ τόσο στο διπλό, όσο και στον αγώνα ΝΙΝΟΥ-ΣΟΦΙΑΝΟΥ έχασε και τα δύο παιχνίδια με 3-2 και 11/9 και 12/10 αντίστοιχα.
Αήττητη εξακολουθεί να παραμένει η αθλήτρια του ΑΡΗ, ΚΡΟΥΣΤΑΛΛΗ , ενώ πολύ καλές εμφανίσεις πραγματοποίησαν και οι αθλήτριες ΝΙΝΟΥ,ΣΤΡΑΙΤΟΥΡΗ ΚΑΙ ΓΚΟΒΑΤΣΟΥ.
Για το πρωτάθλημα της Γ κατηγορίας Αττικής Ανδρών η ομάδα του ΑΟ ΑΡΗΣ 2006 κέρδισε με 4-2 τον ΟΕΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ και 4-1 τον ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ και παραμένει δεύτερη στην κατηγορία αυτή.
Για την Β Εθνική κατηγορία ανδρών η ομάδα του ΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ έχασε με 4-1 από τον ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟ και 4-2 από τον ΑΦΜΟ ΑΦΟΑΝ.
Για την ίδια κατηγορία γυναικών ο ΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ έχασε με 4-0 από το ΡΟΥΦ 80 και με το ίδιο σκορ από τον ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΓΣ.
Αντίθετα η ομάδα του ΑΟ ΑΡΗΣ 2006 κέρδισε και την ΑΕΚ με 4-1 και παραμένει στις πρώτες θέσεις της κατηγορίας αυτής.