Τουρνουά Πορταριάς

Ολοκληρώθηκε με μετάλλια για τους αθλητές μας, την Κυριακή το 1ο τουρνουά Πορταριάς Πηλίου. Στο τουρνουά το οποίο διοργάνωσε με επιτυχία η Τοπική Επιτροπή Βόρειας Ελλάδας της Ε.Φ.Ο.Επ.Α,  μετείχαν 10 αθλητές και αθλήτριες της Βούλας, οι οποίοι επέτυχαν σημαντικά αποτελέσματα. Οι νηκητές ανά κατηγορία:

Κατηγορία εφήβων:

1. Γιώργος Φραγκούλης (Α.Ο. Ταταύλα)

2. Φίλιππος Μουχτούρης (ΟΑΑ Ηρακλείου Κρήτης)

3. Αλέξανδρος Μητρόπουλος (Α.Ο. Ηράκλειο 2001)

Κατηγορία νεανίδων:

1. Ρόζα Οβσεπιάν (ΧΑΝ Καλαμαριάς)

2. Αρχοντούλα Υψηλάντη (ΧΑΝ Θεσσαλονίκης)

3. Μαριάννα Μαριόλη (Φοίνικας Αγίας Σοφίας Πειραιά)

Κατηγορία παίδων:

1. Παναγιώτης Σιαμίδης (Απόλλων Καλαμαριάς)

2. Κώστας Κώτσης (ΑΣΕΑ Καβάλας)

3. Ηλίας Μιχαηλίδης (Άρης Νικαίας)

Κατηγορία κορασίδων:

1. Θάλεια Κορδούτη (Α.Σ. Πέρα 2005)

2. Βασιλική Τζάμου (ΧΑΝ Καλαμαριάς)

3. Άννα Σοφιανού (ΑΣΕΑ Καβάλας)

Ο Πρόεδρος της Ομοσπονδίας κος Μ. Κολυμπάδης με τις :Τζάμου(2η), Κορδούτη(1η), Σοφιανού(3η) Εμίρη (4η)

Ο Πρόεδρος της Ομοσπονδίας κος Μ. Κολυμπάδης με τις : Τζάμου(2η), Κορδούτη(1η), Σοφιανού(3η) Εμίρη (4η)

Κατηγορία παμπαίδων:

1. Παναγιώτης Αλεξανδρόπουλος (ΓΑΣ Αετός)

DSC_6651colcrsm

Ο Δήμαρχος Πορταριάς, με τις : Ισαμπάλογλου(4η), Τσακέτα(3η), Πατεράκη(1η), Ανδριανού(2η)

Συγκερκιμένα:
Στις παγκορασίες η Στέλλα Πατεράκη κατέκτυσε την πρώτη θέση νικώντας στον τελικό την Αδριανού του Τελαμώνα με 3-0. Στην ίδια κατηγορία, η Ιφιγένεια Ισαμπάλογλου κατέκτησε την 4η θέση και το χάλκινo μετάλλιο. Να σημειωθεί ότι η Ισαμπάλογλου έχασε πολύ δύσκολα στην ημιτελικό  με 3-2 και ενώ ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1 από την Αδριανού.

Στην ίδια κατηγορία η Έλλη φίσερ κατέλαβε την 7η θέση, σημαντική επιτυχία δεδομένου της μικρής ηλικείας της.

Στις Κορασίδες, η Φιλία Εμίρη στην πρώτη της χρονιά στην κατηγορία αυτή, κατέλαβε την τέταρτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο. Στον ημητελικό έχασε από την Θάλεια Κορδούτη (Η οποία κατέκτησε την 1η θέση) με 3-1

Στην ίδια κατηγορία η Ελένη Στραϊτούρη κατέλαβε την 5η θέση και η Γκοβάτσου Δέσποινα την 8η

Πατεράκη, Φίσερ, Στραϊτούρη, Εμίρη, Ισαμπάλογλου

Στους έφηβους  σημαντική η επιτυχία του Δημήτρη Σταθουλόπουλου που στην 1η του χρονιά στην κατηγορία κατέλαβε την 5η θέση.

Καλή παρουσία είχαν επίσης οι : Χαρά Νίνου(9η) , Νίκος Γενεράλης (13ος)  και Τσαπόγας Χρήστος(26ος)